Péče o prsa | Decolen forte
Maketa Decolen
TV reklama Decolen

Péče o prsa

Aby byla Vaše prsa krásná a zdravá, je potřeba se o ně dobře starat. Existuje několik důležitých zásad, které je vhodné dodržovat.

Zásady správné péče o prsa:

Noste správnou velikost podprsenky (čtěte v záložce „Jak správně vybrat podprsenku“)

Vyhýbejte se kouření

Posilujte prsní svaly

Svaly prsou s postupem času ochabují a pokud pravidelně necvičíte nebo nevykonáváte jiný pravidelný pohyb, při kterých byste prsní svaly zatěžovala, vaše poprsí se bude stávat povislým. Přitom stačí udělat obden pár speciálních cviků a vaše prsa budou vzdorovat gravitaci!

Cvičení pro zpevnění poprsí

  1. Určitě nejznámějším cvikem na zpevnění poprsí je spojit ruce v úrovni prsou dlaněmi k sobě a na deset sekund je tisknout proti sobě. Opakujte alespoň pětkrát.
  2. Postavte se naproti zdi, rozpažte ruce na šířku ramen, opřete se o zeď a udělejte jeden krok dozadu. Pak se tělem přibližujte ke zdi a zase se vzpírejte zpátky. V podstatě se jedná o jakési kliky ve stoje. Opakujte 15x. Po dvou týdnech můžete přejít na klasické „dámské kliky“ (s pokrčenými koleny), časem i na kliky klasické.
  3. Opět se postavte ke zdi, přitiskněte se k ní celým tělem. Zatněte prsní svaly a provádějte pohyby, jako byste plavali „prsa“. Udělejte alespoň padesát pomalých temp.
  4. Postavte se, ohněte ruce v loktech a mějte je připažené. Pak ruce táhněte za záda. Pohyb musí být pomalý. Opakujte třikrát po deseti sériích.

Nanášejte na prsa pravidelně krém

Pokožka celého těla potřebuje hydrataci, v místech, kde působí gravitace, ale o to více. Zvláště pokud máte větší prsa, kůže se jejich váhou napíná a potřebuje důkladně promazávat, aby neztratila svou elasticitu. Totéž platí pro období těhotenství. Prsa rostou, nalévají se mateřským mlékem a pokud je dostatečně a hlavně pravidelně nemažete, mohou vzniknout drobné prasklinky zvané strie. Není přitom vůbec nutné investovat do drahé kosmetiky. Přestože v dnešní době existují špičkové krémy, které vám zpevní a vypne pokožku prsou, velkou službu vám prokáže i panenský olivový olej.

Choďte na kontroly prsou

Alespoň jednou měsíčně proveďte samovyšetření prsou. Zvedněte jednu ruku a druhou natažené prso prohmatávejte od malých kruhů po nejmenší – až skončíte u bradavky. Nezapomeňte ani na oblast v podpaží. Zaznamenala jste změny jako například bulku, tvoření důlků, bolest v bradavkách nebo zvětšení prsu? Navštivte raději lékaře. Pokud je vám více než 35 let, měla byste si také zajít na mamografii. Jedná se o rychlé a nenáročné vyšetření, které dokáže včas odhalit i milimetrový nádor a díky tomu umožňuje včas určit diagnózu i úspěšnou léčbu. Ne každá bulka je ale nádor, může jít jen o shluk tukových buněk nebo cystu – tak i tak se vyplatí navštívit odborníka.

Užívejte Decolen

Decolen Forte pečuje nejen o krásu, ale také o zdraví prsou.Přípravek Decolen forte je na trh uváděn jako doplňek stravy.
Tyto stránky spravuje a za jejich obsah je zodpovědná společnost SWISS PHARMACEUTICAL INVESTMENT