Péče o prsa

Aby byla Vaše prsa krásná a zdravá, je potřeba se o ně dobře starat. Existuje několik důležitých zásad, které je vhodné dodržovat.

Zásady správné péče o prsa:

 1. Noste správnou velikost podprsenky (čtěte v záložce „Jak správně vybrat podprsenku“)
 2. Vyhýbejte se kouření
 3. Posilujte prsní svaly

  Svaly prsou s postupem času ochabují a pokud pravidelně necvičíte nebo nevykonáváte jiný pravidelný pohyb, při kterých byste prsní svaly zatěžovala, vaše poprsí se bude stávat povislým. Přitom stačí udělat obden pár speciálních cviků a vaše prsa budou vzdorovat gravitaci!

  Cvičení pro zpevnění poprsí
  1. Určitě nejznámějším cvikem na zpevnění poprsí je spojit ruce v úrovni prsou dlaněmi k sobě a na deset sekund je tisknout proti sobě. Opakujte alespoň pětkrát.
  2. Postavte se naproti zdi, rozpažte ruce na šířku ramen, opřete se o zeď a udělejte jeden krok dozadu. Pak se tělem přibližujte ke zdi a zase se vzpírejte zpátky. V podstatě se jedná o jakési kliky ve stoje. Opakujte 15x. Po dvou týdnech můžete přejít na klasické „dámské kliky“ (s pokrčenými koleny), časem i na kliky klasické.
  3. Opět se postavte ke zdi, přitiskněte se k ní celým tělem. Zatněte prsní svaly a provádějte pohyby, jako byste plavali „prsa“. Udělejte alespoň padesát pomalých temp.
  4. Postavte se, ohněte ruce v loktech a mějte je připažené. Pak ruce táhněte za záda. Pohyb musí být pomalý. Opakujte třikrát po deseti sériích.
 4. Nanášejte na prsa pravidelně krém

  Pokožka celého těla potřebuje hydrataci, v místech, kde působí gravitace, ale o to více. Zvláště pokud máte větší prsa, kůže se jejich váhou napíná a potřebuje důkladně promazávat, aby neztratila svou elasticitu. Totéž platí pro období těhotenství. Prsa rostou, nalévají se mateřským mlékem a pokud je dostatečně a hlavně pravidelně nemažete, mohou vzniknout drobné prasklinky zvané strie. Není přitom vůbec nutné investovat do drahé kosmetiky. Přestože v dnešní době existují špičkové krémy, které vám zpevní a vypnout pokožku prsou, velkou službu vám prokáže i panenský olivový olej.

 5. Choďte na kontroly prsou

  Alespoň jednou měsíčně proveďte samovyšetření prsou. Zvedněte jednu ruku a druhou natažené prso prohmatávejte od malých kruhů po nejmenší - až skončíte u bradavky. Nezapomeňte ani na oblast v podpaží. Zaznamenala jste změny jako například bulku, tvoření důlků, bolest v bradavkách nebo zvětšení prsu? Navštivte raději lékaře. Pokud je vám více než 35 let, měla byste si také zajít na mamografii. Jedná se o rychlé a nenáročné vyšetření, které dokáže včas odhalit i milimetrový nádor a díky tomu umožňuje včas určit diagnózu i úspěšnou léčbu. Ne každá bulka je ale nádor, může jít jen o shluk tukových buněk nebo cystu – tak i tak se vyplatí navštívit odborníka.

 6. Užívejte Decolen

  Decolen pro ženy pečuje nejen o krásu, ale také o zdraví prsou.

zpět na úvod nahoruDecolen Forte je na trh uváděn jako doplněk stravy.
Vyrobeno v ČR.
Tyto stránky spravuje a za jejich obsah je zodpovědná společnost SWISS PHARMACEUTICAL INVESTMENT | Copyright 2016 All rights reserved